Osho Active Meditations

Dinamik Meditasyonu
Bu meditasyon, bedenzihinde, bizi geçmişe mahkum eden eski ve yer etmiş kalıpları kırmanın ve o duvarların ardında saklı olan özgürlüğü, tanık olma halini, sessizliği ve huzuru deneyimlemenin hızlı, yoğun ve kapsamlı bir yoludur.

Kundalini Meditasyonu
Bu meditasyonda sallanma ve kendini dans etmeye adama sayesinde enerji akışı her nerede bastırılmış ve engellenmişse, kaya gibi olan benliğini “eritmeye” yardımcı olur. Böylece o enerji akabilir, dans edebilir ve mutluluğa dönüşebilir ve böylece dikey şekilde yükselerek sessizliğe dönüşebilir.

Nadabrahma Meditasyonu

Mırıldanma ve el hareketleri sayesinde, birbiriyle çelişen parçalarımız uyumu yakalar ve tüm benliğimiz uyumlu hale gelir. Böylece beden ve zihin bir arada olduğunda tutunduklarından sıyrılabilir ve her ikisine de tanık olabiliriz. Bu dışarıdan izleme süreci, huzur, sessizlik ve mutluluk getirir.

Vipassana Meditasyonu

Buda'nın öğretilerinden olan bu meditasyon farkındalığı, dikkatliliği, tanık olma halini deneyimlemek içindir. Vipassana’nın Osho ile yeniden şekillenmiş formu bu deneyimin rahat, “akışgan” bir deneyim olmasına izin verir.
 

Nataraj Meditasyonu
Nataraj dans enerjisidir. Bu dans, tüm içsel ayrımların kaybolduğu ve geriye rahat bir farkındalığın kaldığı mutlak bir meditasyondur.

 

Devavani Meditasyonu

Nazik, yabancı bir dil, boş bir araca dönüşen meditasyon yapanın içinden gelir ve konuşur. Bu da zihni derinden rahatlatır ve içsel huzur yaratır.

Çakra Nefes Meditasyonu
Derin ve hızlı nefes alıp vererek ve benzer beden hareketleriyle yedi çakra teker teker açılır. Böylece hem çakralara hem de hayatımıza farkındalık katılır.

Çakra Ses Meditasyonu

Bu meditasyonda vokal sesler açılır, çakra ve enerji merkezlerine farkındalık katılır. Vokal sesleri çıkardığımızda veya müziği dinleyip içinizdeki sesleri hissedince, bu bizi derin, huzurlu, içsel bir sessizliğe taşır.

Boyutsuzluk Meditasyonu

Nefes, koordine beden hareketleri ve dönme eylemiyle, enerjimiz göbeğin hemen altındaki yaşam merkezinde merkezlenir. Oradan zihni izleyebilir ve farkındalık ve bütünlüğü deneyimleyebiliriz – beden her yöne hareket eder, ama merkez hareketsizdir.

İletişim

Sorularınız veya randevu için bana bu form aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

  • Facebook

Copyrights reserved.