Sarasai Müge Taş

Meditasyonla ilgili kitapları ve youtube kanalı olan Sebi Heindl tarafından yapılan röportaj

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Nişantaşı Özel Işık Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. İşletme yüksek lisansını California Eyalet Üniversitesi'nde tamamlayarak yabancı bir firmada danışmanlık ve insan kaynakları alanında 13 yıl çalıştı. 

 

2010 yılında Tayland`da bir manastırda Vipassana inzivasına katılarak içsel yolculuğuna başlayan Sarasai, Japon master Akiko Igarashi’dan aldığı Usui Reiki eğitimleriyle beden-zihin-ruh ilişkisi farkındalığını arttırdı. Dünyanın birçok yerinde (Wat Kow Tahm Manastırı - Tayland, Shima Healing - Tayland, Sivananda Yoga Okulu - Hindistan, Nilambe Manastırı - Sri Lanka, Pachamama - Kosta Rika, Pisac Yoga Merkezi - Peru, True Journey Bitkilerle Şifa - Peru, Afroz Meditasyon Merkezi - Yunanistan) bilinç ve farkındalık alanında katildigi ve degerli hoca ve terapistlaerin asisitanligini yaptigi inziva ve çalışmalar arasinda nefes, ilkel cocukluk ve ergenlik kosullanma farkindaligi, bilincli duyarlik, kutsal disil icin tantra meditasyonlari, zen-koan Who Is In (Icerideki Kim Yüzlesmesi), bilincli tip, hipnoz ile yogunlastirilmis sifa ve bilincli ölüm yolculugu yer almaktadir.

 

Hindistan`da Satyam Shivam Sundaram Meditasyon Okulundan aldığı eğitimle Doğu’nun en eski şifa tekniklerinden biri olan Tibet Çanaklarıyla birey ve gruplar için ses terapisi seansları vermeye devam ederken, 'Ayrılıktan Birliğe' uygulayıcı eğitimiyle Serafim Blueprint enerji uygulamalarını birleştirerek yıl içinde Tayland, Yunanistan ve Türkiye'de farkındalık üzerine atölye, etkinlik ve egitimler düzenliyor.

 

Referanslar

Müge ile yapmış olduğumuz bireysel ses terapisi inanılmaz derecede etkili bir arınma, temizlenme ve kendimi affetmek üzere derin bir ruhsal dinginlik yarattı. Ki halen bu huzurla ve sonsuz ilahi bir gücün tarifsiz sevgisi ile sarmalanmış hissediyorum kendimi. Bu paha biçilmez deneyimi tüm yakın dostlarımın (kendilerine ait bir şekilde) yaşamasını çok isterim. Hayatımda oluşturduğun bu muhteşem aydınlık dilerim ki sana da şifa kaynağı olarak yansır Müge’cim. Sonsuz teşekkürler. Biriciksin, çok değerlisin, varlığına müteşekkirim.

 - Gülçin Tamo, Doktor

Daha önce herhangi bir meditasyon ve ses terapisine katılmamış biri olarak, Tibet Çanakları beni tahminimin ötesinde, kendimle başbaşa ve dingin bir yolculuğa çıkardı. Açıkça söylemek gerekirse bu kadar etkili olabileceğini hiç düşünmemiştim. İçsel hayatında barışıklık, huzur ve sakinlik arayan, bir şekilde bunu sağlayamayan herkesi Müge’nin çanaklarıyla tanışmaya davet ediyorum. Sadece kendinizi bırakın, yeter...

 - Berke Balaban, Petrol Mühendisi

Sarasai duyarlı, yetenekli ve anla ilişkisi tam ve bütün olan bir şifacı olarak çanakların titreşimleri aracılığı ile bana derin bir deneyim ve kişisel farkındalık kazandırdı. Aldığım seans sırasındaki hislerim neredeyse büyülüydü, titreşimlerin etkisindeyken rahatlamış ve daha neşeli hissettim. Çanakların verdiği canlandırıcı his ile bedenimin titreşimlere verdiği tepki şifalandırıcıydı. Sarasai'ın tuttuğu derin alan içinde çok özel bir deneyim yaşadım. Tibet Çanakları ile şifanın dönüştürücü gücünü deneyimlemek isterseniz kendisinden seans almanızı öneririm.

 - Amithaba İlkgün, Gıda Mühendisi

Sarasai'dan aldığım ses terapisi seansı sonrasında gerçekten uçuyor gibi hafifledim. Rahatlatıcı bir masaj sonrasındaki kadar ve hatta daha derin bir gevşeme ve rahatlama yaşadım, hem de bedenimin genelde gevşemeye direnç gösteren boyun ve omuz bölgelerinde de! Tibet Çanaklarının güçlü sesleri çok derine işliyor, ve  Sarasai sevecen, farkındalığı yüksek ve müthiş bir terapist.

- Luca Nirmal Bonardo, Masaj Terapisti

İletişim

Sorularınız veya randevu için bana bu form aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

  • Facebook

Copyrights reserved.